İletişim

N.K.

Bir doktorun aklı sizinle aynı yerdeyse ve aynı fikri dilendiremediğiniz anda size öncülük ediyorsa, amaları netleştirip sizi aydınlatıyorsa her seferinde hayranlığınızı biraz daha artırıyorsa zaten doğru yerde olduğunuzu hissediyorsunuz. Güler yüz ve şahane bir doktor…

E.O.

EMDR için başta diğer terapi gibi sandım hatta fazlaca beni rahatsız eden şeyleri konuşacağım için cok heyecanlandım ama sonra müthiş rahatlama hissettim başta beni rahatsız eden sorunlar EMDR sonunda sanki gayet normalmiş gbi sanki başka birinin sorunundan bahsediyormuşuz gibi geldi benim için sizin ses tonunuz olsun ve sorunun tamamıyla tekrar yaşamama ve yanımda olduğunuzu söylemenizde cok önemliydi. EMDR’de siz sordukça başta sanki kafamın içinde görüntü olsun düşünce olsun sanki yüzlerceydi cevapladıkça azalmaya başladı herşey terapi sonunda sebebini anlamadığım müthiş bir rahatlama, gevşeme içimde bir mutluluk hissettim her seferinde. Sorun neyse hepsini yaparım başarırım duygusu hissediyor insan keşke her sabah güne başlarken bunu yapabilsek heralde o günün en güçlü kişisi oluruz çünki insana müthiş hafifleme güç geliyor benim en çok hoşuma ve beynime kazınan EMDR sırasında sorunlu rahatsız edici görüntü düşünce yerine daha güzelini daha pozitifini yerleştirmek ve bunu cokça tekrar etmek mesela artık doğum yaptığımda o kavgalar çocukları istememem yerine herkes mutlu ben mutlu kavgasız çocuklarım kuçağımda yüzüm gülüyor sevdiklerim yanımda aklıma gelen görüntü yok.ama şuda var herşey tamamen unutulmuyor, bazen sorunlar tekrarlanıyor ama daha rahat bakabiliyor insan daha sakin kalabiliyor sorunları karşısında baştaki gibi kötü değil herşey cok daha iyi oluyor.sizden öğrendiklerim sayesinde daha rahatım.Teşekkürler her şey için.

Ş.T.

5 yıllık panik atak hastası ve şiddetli pospartum depresyon geçirmiş ve sürekli antidepresan ilaçlar kullanan biriydim. Bu 5 yılın sonunda ilaçlara rağmen yine panik atak geçirince ilaçların bir işe yaramadığını ve başka bir yol bulmam gerektiğini düşündüm. Çünkü ilaçlar geçici bir süre yalnızca uyuşturup durumumu öteliyordu ve her seferinde daha şiddetli geri dönüyordu. İlk zamanlar terapiye sık sık gittim. Önemli olan şeyin terapistimin verdiği kitapları okuyup verdiği ödevleri yerine getirmek ve iyileşeceğime inanmaktı. Terapilerime düzenli devam ettim, kitapları okudum, ödevleri yaptım ve artık panik atak geçirmiyordum. Paniklediğim zamanlarda bile nasıl kontrol edeceğimi çok iyi biliyordum. Sonraki aşama ise geçirdiğim 5 yıl sıkıntılı bir dönemin bende yarattığı depresyon durumu. Terapistimin önerisiyle EMDR’ye başladık. Bence EMDR müthiş bir şey. Bir mucize. EMDR yaptıkça aslında bilinçaltımda nelerin olduğunu, neleri yanlış tanımlayıp, neleri etiketleyip kendime zamanla ne kadar kötü davrandığımı gördüm. EMDR bana yüksek dozda farkındalık sağladı. 1,5 yıldır ilaç kullanmıyorum ve kendimi çok iyi hissediyorum. Terapistim sayesinde, uyguladığı terapi ve EMDR sayesinde artık daha mutlu, daha farkında, kendini ve hayatı daha çok seven biriyim. İyi ki Ezgi ve onun sayesinde EMDR hayatıma girmiş.

C.D.E.

Öncelikle bu yazıyı yazmamda ki ana nedenlerden bir tanesi ihtiyacı olan insanların bu cok iyi genc psikologu tanımasıdır. Bana göre büyük bazı sıkıntılarım vardı. Çok mutsuzdum. Problemlerim vardı. Kimsenin bana yararlı olacağını düşünmüyordum. Karamsar bir havaya bürünmüştüm.Ailemden insanların vasıtasıyla Ezgi hanımla tanıştık. İlk gördüğümde böyle genç bir psikologun bana katkı saglıyacagıyla ilgili kuşkularım vardı. Ama ilk görüşmede bile başta samimiyeti ve çok işe yarayan öğrettiği teknikler bana çok çok iyi gelmişti. Gün geçtikte daha iyi oluyordum. Sadece görüşme saatlerinde değil gunluk yaşamdada mailleriyle yardımcı oldu. Şuanda kendimi eskisinden çok çok daha iyi hissediyorum. Bundan sonra sadece bir psikolog degil benim için. İyiki bu güzel insanı tanımışım. Ona cok şey borçluyum.

Z.S.E.

Merhaba, Ezgi Demirer hanım ile yakın akrabamız sayesinde tanıştım.Hayatta insan başa çıkamayacağı olumsuzluklarla karşılaşabiliyor ben, Ezgi Hanım sayesinde o dönemleri geçirdim. İlk başlarken çok heyecanlıydım neyi nasıl çözümleyebileceğimizi kendimce düşünmüyor değildim fakat Ezgi Hanım’ın uyguladığı terapi yöntemleri gerçekten çok güzel ve etkili geriye doğru baktığımda Ezgi Hanım’ın sayesinde bir hayli yol katettiğimi düşünüyorum (Ezgi Hanım da diyor.)Bunu öncelikle Ezgi Hanım’ın başarısı olarak işine ve hastalarına verdiği saygı ve önem diye adlandırmak isterim. Kendisini gördüğünüzde yüzündeki enerji size yansıyor onunla sohbet ederken dakikaların bitmesini hiç istemiyorum Ezgi Hanım, güler yüzlü,cana yakın,sempatik işi esnasında ciddi ve hastalarıyla konuşurken ufak detayları kaçırmayan işinin ehli bir insan. Bence, danışmanlık kişisel gelişimin önemli bir parçası diye düşünüyorum. Hasta bireyi olarak Ezgi Hanım ‘a çözüm odaklı (psikoterapi) yöntemleri ile bireyin sorununa yönelik çalışmaları için ayriyeten teşekkür ederim Ezgi Hanım’ı iyiki tanımışım.. iyiki varsınız ve hep var olun inşaaalh EZGİ HANIM ..

Psk. İclal Gözcü

Ezgi Hanim yaklaşık 4 senedir Reem Nöropsikiyatri çatisi altinda birlikte çalıştığım çok saygın bir meslektaşımdır. Mesleki donanimi, mesleğine duyduğu meraki ve heyecani hic azaltmadi. Bilgisine, uzmanligina güvendiğim, mesleki etik ve samimiyeti bir arada yürütebilen tanidigim nadir psikoterapistlerdendir. Biz ayni kurum altinda farkli şubelerde çalisiyoruz, psikolojik desteğe ihtiyaci olan tüm yakinlarimi kendisine yönlendirmekten büyük gurur duyuyorum. Ömür boyu arkadaşligimizin ve mesleki paylasimlarimizin devam etmesi dileklerimle, Sevgiler.

E.G.

Ezgi hanım ile annem vasıtası ile terapiye başladım. Terapiye başlamadan önce kaygı bozukluğum, hafif düzeyde takıntılarım ve özgüven eksikliğim vardı. Bu sorunlarımdan Ezgi hanımın bana verdiği çalışmalar ve öğrettiği yöntemler ile büyük ölçüde kurtuldum ve kendime güvenim geldi. Ezgi hanımı kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Kendisi danışanlarının sorunlarını çözebilmek adına canla başla birşeyler yapmaya çalışan, günlük mailler ile danışanlarının durumunu takip eden ve maillerde verdiği yanıtlar ile kişinin morâl ve motivasyonunu arttıran, cana yakın ve güleryüzlü kişiliği ile bir arkadaş gibi davranan, kendini kanıtlamış genç bir psikolog. Herşey için çok teşekkürler Ezgi DEMİRER. İyiki sizinle tanışmışım.

Psk.Bilge USLU

Psikolog Ezgi Demirer ile Beykent Üniversitesi’nde tamamladığımız Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitiminden bu yana tanışıyoruz. Ezgi işini son derece titizlikle yapan, meslek etiğine önem veren, donanımlı bir meslektaşımdır. Kendisinden danışmanlık talep eden her bireyi ayrı özen ve özveri ile ele alır. En önemlisi işini severek yapan ve öğrenmekten asla vazgeçmeyen bir kişidir. Kendisini ondan danışmanlık almak isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Psk.Gizem HÜNERLİ

Psikolog Ezgi Demirer benim lisanstan arkadaşımdır. Her zaman güleryüzlü, dürüst ve içtendir. Ezgi, akademik ve kişisel becerilerini, mesleki becerileri ile harmanlamış işine aşık bir meslektaşımdır. Kendini devamlı geliştirmeye çalışan yorulmadan bıkmadan çalışan biridir. Danışanlarına, ileri görüşlü, yaratıcı, öğrenmekten ve öğretmekten yılmayan yapısı ve alet çantasında biriktirmeye devam ettiği malzemeleri ile son derece faydalı olacağı kanaatindeyim ve kendisini tavsiye ederim.

Gökçe D.

Bir panik atak hastası olarak senelerdir bir sürü psikolog değiştirdim ve bu geçen süre zarfında hiçbir tedaviden olumlu bir sonuç alamadım, ta ki Ezgi Hanımı tanıyana kadar. Kendisini iyi ki tanımışım çünkü Ezgi hanım bu zamana kadarki gittiğim psikologlardan çok farklı. Güler yüzlü oluşu, olaylara yaklaşımı, cana yakınlığı, içtenliği, sabırlı oluşu, hiçbir detayı atlamaması, ince eleyip sık dokuması, hastalıkla yakından ilgilenmesi, terapi süreci bitmesine rağmen hala arayıp durumumu kontrol etmesi ve bunlar gibi daha sayamadığım bir sürü pozitiflik. Bana öğrettiği düşünce teknikleri ve diğer yöntemler sayesinde artık çok iyiyim. Terapi sürecim boyunca kendisinden çok şey öğrendim. Her zaman bana destek oldu ve sayesinde bu hastalığı yendim. Sıkıntılarınızdan sizi kurtaracak kişi Ezgi Hanımdır, kendisini herkese tavsiye ediyorum.